Chorvátsko dovolenka

Milovníkom leta sa vybavia pojmy: more, história, gastronómia, jachting, potápanie a nudizmus. Biele kamienkové pláže pozdĺž členitého pobrežia lemujú krištáľovo čisté more. Každý si tu nájde to pravé miesto na hýčkanie a regeneráciu tela slnkom, morom a tichom. Poznávania chtiví milovníci pamiatok, histórie a kultúry budú vyberať z ponuky miest: Dubrovnik, Split, Trogir, Pula, Zadar, Opatia, Rieka, Záhreb a ďalších pamätníkov minulosti. Koho láka dovolenka na ostrove, má ešte pestrejšie možnosti.

Chorvátsko

Dovolenka v Chorvátsku patrí nielen u slovenskej cestovateľskej verejnosti dlhodobo k najžiadanejším. Štatistiky každoročne potvrdzujú predpoklady, že záujem o Chorvátsko ako miesto trávenia letnej dovolenky pri mori, patrí u slovenských a českých rodín na prvé miesta rebríčkov. Je to pochopiteľné, nádherné prostredie Jadranu, blízkosť naturelu, jazyková príbuznosť a v neposlednom rade prírodné, historické a kultúrné bohatstvo, ktorým táto krajina disponuje. Snáď nenájdeme našinca, ktorý by cestoval na dovolenky do zahraničia a doposiaľ by nezavítal do Chorvátska... viac

Regióny Chorvátska

Chorvátsko tvorí 10 regiónov - Istria, Kvarner, Záhreb, Stredné Chorvátsko, Slavónia, Lika-Karlovac, Dalmácia – Zadar, Dalmácia – Šibenik, Dalmácia – Split, Dalmácia – Dubrovnik. Regióny Chorvátska sa delia na menšie celky - župy, celkom 21, tie sa ďalej členia na mestá a opčiny. Medzi najnavštevovanejšie regióny patria Istria, Zadar, Šibenik, Split. Hlavné mesto Záhreb je dejiskom rôznych podujatí a taktiež je v centre záujmu cestovných kancelárií a ic klientov. Jeho raritou je lyžovanie v neďalekom lyžiarskom stredisku Sljeme.

Chorvátsko Lastminute

Chorvátsko Lastminute sa závratnou rýchlosťou stáva novým favoritom u popredných európskych touroperátorov na prímorské destinácie. Fascinujúca história, ohromujúce pobrežie, pulzujúce mestá, rôznorodosť a nekonečne zaujímavá krajina, ideálna na cestovanie. Nezáleží, či máte záujem o pešie túry cez skalnaté hory a lesy, opaľovanie na pláži a kúpanie v mori, objavovanie rímskej kultúry prostredníctvom zrúcanín, alebo jachting na elegantnom Stredomorí, dovolenka v Chorvátsku ponúka pre každého niečo zaujímavé. Je takmer isté, že bude nezabudnuteľná, navyše ak si vyberiete hneď v ponuke Chorvátsko lastminute, získate aj zaujímavý cenový bonus.

Chorvátsko nový člen Európskej Únie

Dňom 1.7.2013 má Európska Únia 28 členských štátov, tým najmladším v spoločenstve je Chorvátsko. Dnešným dňom má aj svet blogov nového člena - blog Chorvátsko Dovolenka. Zameriam sa na novinky z oblasti dovolenkovania v Chorvátsku. Oslavy prebiehajú v celej krajine, ale hlavný ohňostroj doprevádzaný vystúpením umelcov bol odpálený úderom polnoci v hlavnom meste Záhreb. Chorvátsko je členom Európskej únie, čo to znamená pre našich turistov ? V podstate nič nové sa nedeje, naďalej platí vstup na občiansky preukaz, platidlom ostáva bývalá mena Kuna, platia predpisy o dovoze a vývoze tovarov, ako doposiaľ.


Pokračovanie

Niekoľko rokov po vzniku sa cestovná kancelária Reny zameriavala výlučne na destináciu Taliansko. Vďaka našim stálym klientom, ktorí nás prehovorili pripraviť im dovolenku v Chorvátsku, nás aj táto krajina postupne zaujala. Leto 2008 prinieslo náš prvý ucelený katalóg s ponukou chorvátskych dovoleniek. Vtedy sme sa s necelou stovkou ubytovacích zariadení pokúšali zistiť, či vôbec zaujmeme milovníkov tejto destinácie. Vedeli sme, že uspokojiť požiadavky fanúšikov tejto krajiny, ktorí sú najlepší znalci svojej obľúbenej destinácie, nebude ľahké.

Veď kto si dá námahu a prelúska sa katalógmi cestoviek, dá mi určite za pravdu, že žiadnu inú destináciu neponúka toľko slovenských a českých cestoviek ako práve Chorvátsko. Preto sme zamakali, aby sa nám podarilo uspieť v tejto hustej konkurencii. Máme radi nové výzvy a vždy sa snažíme na sto percent. Našou silnou zbraňou bol ako už často náš zákaznícky servis a dobré ceny ubytovania.

V nasledujúcich sezónach sme pripravili stále rozsiahlejšiu ponuku dovoleniek v Chorvátsku. Leto 2011 bolo už podľa našich predstáv, náš katalóg zahŕňal všetky významné letoviská od Istrie cez Kvarner až po južnú Dalmáciu, vrátane obľúbených ostrovov, Plitvických jazier, hlavného mesta Záhreb a iných významných miest. Nakoniec sa podarilo. Aj tento projekt z dielne Reny Travel si našiel svojich priaznivcov a zaradil sa medzi úspešné, podobne ako Taliansko, či lyžovanie v Alpských krajinách.

Medzičasom sme sa s Chorvátskom zoznámili aj osobne a dúfame, že náš katalógový výber prináša tie najlepšie destinácie Chorvátska. Každý rok sem zavítame na vlastné dovolenky. Najmä deti si zamilovali tunajšie more. Upozorňujeme, že u nás platí zásada - podstatne širšieho výberu dovoleniek na Jadrane prostredníctvom internetových stránok - dovolenka Chorvátsko než v katalógoch. Postupne sa snažíme celkom opustiť svet tlačených papierových katalógov a prejsť 100% na internet. Chránime prírodu a naše lesy. Aktuálne si môžete vybrať takmer z 500 ubytovacích zariadení na pobreží aj vo vnútrozemí krajiny.

Pre blog: Dovolenka Chorvátsko,
Minka H.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára