Caravan a dovolenka bez myší

Dovolenka u Myši je rodinná spoločnosť, ktorá je v prevádzke od roku 2001, ktorá sa špecializuje na prenájom caravanov a mobilných domov v Chorvátsku s cieľom poskytovať najkvalitnejšie dovolenkové prenájmy a zároveň poskytovať hosťom výnimočné služby. Ponúka rozsiahle portfólio plne vybavených a zariadených mobilných bytov, dovolenkových prenájmov v oblasti Jadranského pobrežia strednej a Južnej Dalmácie.

dovolenka bez myší

Od miernych a cenovo dostupných apartmánov až po luxusné caravany pri bazénoch, ponúkame širokú škálu ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a potrebám pre páry, rodiny, priateľov a skupiny. Naše čisté a dobre udržiavané nehnuteľnosti a okolie sú výnimočnou hodnotou a skvelou voľbou pre váš pobyt v oblasti Chorvátska.

Naše byty, mobilné domy a caravany na dovolenkové prenájmy ponúkajú vybavenie, ako je Wi-Fi, herňa, satelit, TV, práčka, kuchynka a luxusné dovolenkové domy ponúkajú aj súkromný bazén. Mnohé campingy zahŕňajú prístup k bazénom a rekreačným zariadeniam, ako sú kúpele s kompletnými službami, fitness centrá, detské ihriská, služby sprievodcov a ďalšie.

Prečo názov "u Myši"

Zakladateľka a majiteľka prvého prenajímaného caravanu spoločnosti bola Michaela. Od detstva ju všetci volali Myša. Toto oslovenie jej vymyslel otec, pôvodom z Ruska, ktorý sa usadil na jednom z tisícov majákov na jadranskom pobreží, kde si založil rodinu a neskôr spolu s manželkou Milicou poskytovali služby v oblasti gastronómie a príležitostného ubytovania na majáku. Dcéra Michaela logicky nasledovala život svojich rodičov a po vyštudovaní hotelovej školy v Rijeke založila svoju firmu zameranú na turistické služby.

Bude rada, keby ste dostali príležitosť stať sa jej váženým hosťom. Môžete si vyhľadať mobilný dom alebo nehnuteľnosť na dovolenkový prenájom podľa vlastného výberu a rezervovať si ju pomocou online kalendára dostupnosti na obchodných stránkach. Ak by ste chceli, môžete tiež kontaktovať telefonicky alebo jej pošlite správu. Teší sa, keď niekomu pomôžeme pri plánovaní skvelej dovolenky bez myší u Myši!

Okrem toho ponúkame aj plážové chatky na Smaragdovom pobreží chorvátskych ostrovov, známej aj ako "Privaty u Myši", prostredníctvom našej sesterskej spoločnosti Privatiumysi.

Caravan a caravaning

Karavan alebo tiež obytný príves, obytný automobil, je vozidlo slúžiace na rekreačné účely alebo ako mobilné zázemie. Karavány sa členia na prípojné obytné vozidlá a obytné automobily. Členenie obytných prívesov a návesov je možné ďalej deliť na jedno alebo viacnápravové. Obytné automobily na integrované, polointegrované a obytné vstavby. V poslednej dobe sa objavuje mnoho modifikácií všetkých typov.

Výlet karavanom je pre mnohých vysnívaným výletom. Každý rok viac rodín, priateľov a osamelých jazdcov objavuje radosť z toho, že si so sebou prinesú svoj vlastný domov. Napriek tomu je prvá dovolenka v karavane odstrašujúca. Je toľko vecí, ktoré treba vyriešiť. Plány, náležitosti, rozpočet, zoznam pokračuje. Nebojte sa nového, tento článok vám pomôže zvládnuť to, čo robiť a čo nie na vašej prvej ceste.

Príprava na cestu caravanom bez myší

Uistite sa, že je vaše vozidlo pripravené na jazdu a všetky zariadenia vo vašom karavane fungujú perfektne. Nádrž na vodu a potrubia by mali byť čisté a bez únikov. Je tiež vhodné získať internetový plán jazdy pre váš karavan. Je to dôležité nielen pre GPS, ale aj pre prehliadanie vašich sociálnych médií a prístup k vašim obľúbeným online programom. Ako inak by ste si mohli užiť prezentáciu u priateľov na soc. sieťach?

Pred cestou skontrolujte záchodovú dosku a tesnenia, udržujte batériu na voľný čas nabitú, utesnite prípadné netesnosti a praskliny na stenách, vymeňte batérie vášho detektora dymu, pripravte čisté obliečky aj na výmenu...

Usporiadajte si batožinu

Priestor je zlato v karavanoch. Naplánujte si teda, koľko batožiny si zoberiete, inak môžete plytvať miestom. Zvážte kúpu strešného boxu pre rozšírenú kapacitu. Priestor však nie je všetko. Je tiež vhodné presne vedieť, kde sa veci nachádzajú, keď ich potrebujeme. Kde je súprava nástrojov, kde je lekárnička a podobne.

Váš caravan by mal byť vybavený GPS, súpravou prvej pomoci, gumeným koberčekom, páskami a základnými nástrojmi. Všetko ostatné by malo byť uložené v karavane, zatiaľ čo baterky a batérie by mali byť v oboch - v aute i obytnom prívese.

Ak ste vo svete caravaningu noví, pred výberom svojho prvého karavanu by ste si mali položiť niekoľko zásadných otázok. Pred kúpou alebo prenájmom sa uistite, že vyhovuje vašim potrebám. Ide o rodinný výlet s deťmi? Možno s priateľmi? Je to párový alebo samostatný výlet? Odpoveď na tieto otázky zúži váš výber na primeraný mobilný dom.

Existujú karavany rôznych tvarov a veľkostí. Výber nesprávneho môže zničiť celé dobrodružstvo. Viac sa o tom dozviete nižšie. Pre tieto otázky tu je agentúra u Myši, kde vám vždy poradia s riešením akýchkoľvek potrieb s pohyblivým ubytovaním, ako volá svoj autobus - dom pani Michaela.

Prečo zamieriť karavanom práve do Chorvátska?

Chorvátsko je jednoznačne najobľúbenejšou destináciou pre všetkých, ktorí si chcú užiť stredomorské pláže, kultúru, jedlo a prírodu. Žiaľ, v sezóne 2021 si sem s cestovnou kanceláriou pravdepodobne nezacestujete. Objednané dovolenky sa čoraz častejšie rušia a ak chcete navštíviť túto krásnu slovanskú prímorskú krajinu, nemôžete sa spoliehať na nikoho iného ako na seba. To je ideálna situácia pre priaznivcov karavaningu.

Namiesto hotelov, ktoré vás držia v statike a na jednom mieste pri pláži a jednej prehliadke za týždeň alebo dva, by vám bol lepšie s oveľa širším výhľadom na Chorvátsko. Teda ak vyrazíte s karavanom! Bez problémov sa môžete presúvať z miesta na miesto – prakticky kedykoľvek chcete. Pobrežie Chorvátska a jeho vnútrozemie pravidelne zaraďujeme do našich ciest Európou. Táto destinácia, ktorá môže byť známa leňošením na preplnených plážach, sa vďaka karavanu stáva oveľa zaujímavejšou a dobrodružnejšou. Tu je to, čo potrebujete vedieť vopred, kam ísť a čo sa oplatí vidieť na dovolenke v Chorvátsku.

Cestovanie po Chorvátsku s karavanom má svoje špecifiká, ktoré musíte mať stále na pamäti. V prvom rade si treba uvedomiť, že kempovanie vo voľnej prírode je v celej krajine prísne zakázané. Polícia veľmi rýchlo príde skontrolovať kohokoľvek mimo všetkých určených kempingov, vrátane dlhého parkovania alebo diaľničných odpočívadiel (na ktorých môžete niekedy pri troche šťastia prenocovať). Aj keď v Chorvátsku máte s karavanom veľkú voľnosť, nie je to sloboda bez pravidiel. V celom Chorvátsku je len niekoľko miest, kde sa dá legálne zaparkovať cez noc. Ak si urobíte prieskum, môžete nájsť nejaké karavanové pobyty na ostrove Krk alebo v blízkosti niektorých národných parkov.

Prevažná väčšina karavanov však musí parkovať v kempingoch. Našťastie sú tieto lokality vo všeobecnosti veľmi dobre vybavené, sústredené hlavne na pobreží. Veľké pobrežné kempingy bývajú počas letnej sezóny rýchlo zarezervované, preto odporúčame rezerváciu v dostatočnom predstihu. Menšie kempy na ostrovoch alebo vo vnútrozemí sa nezvyknú tak rýchlo vyrezervovať. Ak ste však zhovorčivý alebo viete šikovne komunikovať, stále sa môžete hlavným kempingom vyhnúť. Dobrý spôsob pre vlkov samotárov je parkovať na mnohých súkromných pozemkoch v rámci dohody s majiteľom, niekedy len za symbolický poplatok.

Dobrý trik, ako na vychytralé myši

Asi to už zažil každý, jedného dňa si idete pripraviť raňajky a objavíte spúšť vo svojej zásobárni potravín. Myši dokážu objaviť vaše zásoby aj v karavane, zaparkovanom niekde na pobreží. Aby ste nestrávili celý deň ich naháňaním či nedajbože najakou chemickou deratizáciou, použite nasledujúce riešenie:

pasca na myši

Tento jednoduchý mechanizmus si dokážete vyrobiť s plastového vedra a jeho veka aj sami, je to vcelku jednoduché. Podstata spočíva v padacích dvierkach na ktoré láka myši kúsok voňavej potravy, napr. tvrdého syra, ktorý vložíme do zadnej časti kupolky, vytvorenej nad padacími dvierkami. Myš sa čuchom snaží dostať k syru a medzitým sa preklopí do vedra. Ráno sa v takejto pasci môže ocitnúť aj niekoľko myší. Pritom ani jednu nezabijete, ale ich môžete vysypať niekam ďalej od svojho stanoviska.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára